Ģimenes diena


28. maijā aicinām pavadīt izzinošu svētdienu atvērtajās radošajās darbnīcās – uztversim ar maņām, pētīsim un radīsim, kā arī reflektēsim, mācīsimies apzinātību un atklāsim jaunas lietas par sevi un vidi sev apkārt.

“Maņas-skaņas”

Mākslinieces, pasniedzējas un pētnieces Paula Vītola un Krista Dintere izveidojušas radošo darbnīcu sēriju “Maņas – skaņas” projekta Latvijas Skolas Soma ietvaros, un festivāla atvērto darbnīcu dienā tās būs pieejamas plašākam apmeklētāju lokam.

Darbnīcā pētīsim, kā darbojas mūsu maņas un kā eksistē un mijiedarbojas dažādi signāli dabā, mūsu ķermenī un arī tehnoloģijās. Iesim skaņas pastaigās, pievēršot uzmanību skaņam un signāliem, kurus ikdienā nemanām, pētīsim to attiecības. Ieklausīsimies vidē ar un bez tehnoloģiju palīdzības, attīstot savu spēju orientēties laikā un telpā.

Iepazīsim arī dažādas skaņas radīšanas un ierakstīšanas metodes, izmēģināsim neparastus mikrofonus un instrumentus – iegūsim skaņas no vēja, saules gaismas, pieskārieniem.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –


Ja katrai vienai / Ķēdes skudrai / Būtu vārds

Kolāža, nejaušība, intuīcija, radīt.prieks! Klūdīties nav iespējams!

Teksta un mediju māksliniece Diana Lelis ir pārliecināta, ka katram vienam tikai jā.pie.tuvinās dabiskajam, ļaujoties spēles un spēlēties priekam. 

\

Vērojot un analizējot procesus dabā un tehnoloģijā, jaun.atklāt veidus, metodes, likumus, sistēmas… radošai domai; iedarbināt ‘motoriku’ veidojot dzej-stāstus kolāžas tehnikā – plēšot, griežot, līmējot, zīmējot, veidojot dzej.formas…

Lai putna lidojums ir vārdu kārtojums un Saules ritējums kā forma – vārdu riņķojums.