Par

Skaņas dienas

ir nedēļu ilgs reģionālais skaņas mākslas, elektroniskās un eksperimentālās mūzikas, mediju mākslas un citu audiovizuālu eksperimentu festivāls, kas norisinās kopš 2013. gada. Skaņu dienas pulcē jaunos māksliniekus, mūziķus, studentus, profesionāļus un citus, kas interesējas par skaņu mākslu un mediju mākslu Liepāja, Latvija.

Festivāls “Skaņas dienas” apvieno skaņu mākslā, mūzikā un mediju mākslā praktizējošus māksliniekus un studentus no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģiona, kā arī rīko pazīstamu un jaunu mākslinieku radošās darbnīcas,  meistarklases, sarunas ar māksliniekiem, seminārus RTU Liepājas akadēmijas Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab) (agrāk pazīstama kā Liepājas Universitāte) un performances vairākās kultūras norises vietās Liepājas pilsētā.

Festivāls veicina inovācijas un māksliniecisko ideju un prakses apmaiņu, nodrošinot intensīvu praktisku darbnīcu programmu, kas ir atvērta ikvienam, kam interesē skaņas, elektroniskās mūzikas, AV performances un mediju mākslas tēmas.

Šī gada festivāla tēmas – DIY kultūra skaņu mākslā, DIY elektronika un instrumentu būve, kā arī dizains, telpiska skaņas kompozīcija, performance un prototipēšana. 

2024. gada festivāls notiks no 23. – 27. 04. 2024. RTU Liepāja (līdz šim zināma kā Liepājas Universitāte), koncertzālē “Lielais Dzintars” un klubā “Kursa”.

“Skaņas dienas” organizē biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education un RTU Liepāja Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab). 

2024. gada festivāls notiek sadarbībā ar Kanādas Elektroakustisko Savienību (The Canadian Electroacoustic Community (CEC)) un konkursu JTTP 2023. CEC dalībnieki un JTTP uzvarētāji, jaunās paaudzes komponisti no Kanādas piedalīsies festivālā ar prezentācijām, darbnīcām  un telpisku Kanādiešu elektroakustiskās mūzikas koncertu, kas notiks koncertzāles “Lielais Dzintars” kamerzālē, 25. aprīlī.

Skaņas Dienas norisinās pateicoties Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūras pārvalde” un Valsts Kultūrkapitālfonda finansiālajam atbalstam.

Sazinies ar mums: skana@aste.gallery

Sound Days 2017
Sound Days in photos.